Pewnie już się zorientowałeś/aś, że wiedza akademicka nieco, a nawet bardzo różni się od wiedzy praktycznej. Dlatego też warto w czasie studiów podjąć się jakichś dodatkowych zajęć zbliżających Cię do zawodu psychologa. Wszelkiego rodzaju, wolontariaty, staże i praktyki to naprawdę dobre rozwiązanie, jeśli masz dostęp do specjalistów, od których możesz się wielu rzeczy nauczyć. Jednak wybieraj mądrze – od Ciebie zależy, czy tylko chcesz mieć papier z odklepania praktyk, czy realnie chcesz się czegoś na nich dowiedzieć i nauczyć. Podrzucam Ci listę 7 powodów, dla których warto zrobić praktyki psychologiczne ze mną i ekipą specjalistek z Centrum Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu.
W praktykach możesz uczestniczyć stacjonarnie i online
Wszystkie spotkania prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i online. Zawsze podczas trwania zajęć jesteśmy w Centrum Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu i jeśli chcesz w praktykach uczestniczyć stacjonarnie, to właśnie tam Cię zapraszam. Jeśli chcesz zrealizować praktyki psychologiczne online, to możesz się z nami połączyć z każdego zakątka na świecie! Mamy całkiem fajny sprzęt, dzięki któremu uczestnicząc w nich zdalnie, nic nie tracisz. Poza tym, wszystkie materiały od razu udostępniamy na dysku i wszystko przebiega bardzo sprawnie. Natomiast jeśli chcesz wpaść na praktyki do centrum, to serdecznie Cię zapraszam, możesz wtedy poznać funkcjonowanie prywatnej placówki, poza tym pewnie spotkasz wszystkich naszych specjalistów, ponieważ każdy lubi wpaść do salki szkoleniowej z kubkiem ciepłej kawy.
Zrealizujesz u nas 100 godzin zegarowych praktyk
Prawdopodobnie jako jedna z nielicznych prywatnych placówek, która w swojej ofercie posiada praktyki dla studentów psychologii, realizujemy realnie 100 godzin zegarowych praktyk. Nie znajdziesz w naszym programie żadnej zapchajdziury w postaci tzw. pracy własnej, czyli godzin, w których nie masz kontaktu z psychologami, a jedynie opracowujesz jakąś dodatkową pracę. U nas każda jedna godzina prowadzona jest przez psychologa i/lub psychoterapeutę, dzięki czemu z takich spotkań możesz wycisnąć niesamowitą ilość informacji.
Praktyki prowadzą zróżnicowane osoby, które są specjalistami w swoich dziedzinach
Zajęcia prowadzi między 6 a 8 różnych psychologów, którzy są specjalistami w swoich obszarach. Wszystkie skończyłyśmy psychologię i zdecydowana większość z nas jest po lub w trakcie szkół psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Każda z nas prowadzi spotkania w obszarach, w których czuje się najlepiej i ma w nich największe doświadczenie. Ja, jako psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i specjalistka diagnozy psychologicznej prowadzę zajęcia dotyczące zaburzeń afektywnych, zaburzeń lękowych i diagnozy osobowości. Anna Marciniak, która przez kilka lat pracowała na oddziałach onkologicznych prowadzi zajęcia z zakresu psychoonkologii. Magda Marek, która ma doświadczenie w pracy w różnych instytucjach np. w domach dziecka prowadzi praktyki z tego zakresu. Marta Kowalska, która oprócz bycia psychologiem i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną jest również psychodietetykiem prowadzi zajęcia z obszaru zaburzeń odżywiania. Jak widzisz, każda z nas zna się na swojej pracy, dlatego też chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.
Otrzymasz prawie 1000 stron materiałów
Każda osoba, która prowadzi praktyki przygotowała ogromną ilość materiałów. Wszystkie prezentacje, do których dostaniesz dostęp to przeszło 800 slajdów! Do tego dorzucamy pojedyncze techniki pracy z klientem i tak się robi prawie 1000 stron materiałów. W materiałach nie lejemy wody, znajdziesz tam same konkrety, z których będziesz mógł/a skorzystać w pracy z klientem. W związku z tym, że mamy bardzo zróżnicowany program, to niezależnie gdzie będziesz pracował/a z pewnością skorzystasz z naszych materiałów.
Poznasz zasady funkcjonowania placówki, w której pracuje kilkunastu specjalistów
Jak wspominałam wyżej, w Centrum Pomocy Psychologicznej pracuje kilkunastu specjalistów i muszę przyznać, że mamy w nim rodzinną atmosferę. A kiedy ktoś z naszych psychologów dowiaduje się, że prowadzimy praktyki, zawsze wpada na krótką dyskusję z przyszłymi psychologami. Przychodząc na zajęcia do centrum, możesz przy okazji poobserwować jak wygląda cała administracja w takiej placówce.
Praktyki odbywają się w formie wykładowo-warsztatowej
W związku z tym, że są to praktyki, to staramy się wnieść jak najwięcej praktycznych elementów na nasze zajęcia. Na początku zapoznajemy się z poziomem wiedzy uczestników praktyk i dostosowujemy materiał zajęć do tego poziomu. Dlatego też najczęściej na początku przemycamy w formie wykładowej teoretyczne elementy, ale później kładziemy nacisk na praktyczne rozwiązania. Na naszych praktykach dostaniesz sporo praktycznych wskazówek jak pracować z klientem, możesz wziąć również udział w inscenizacjach procesów diagnostycznych, wsparciowych i interwencyjnych.
Dobre opinie poprzednich praktykantów
Do praktyk przykładamy się naprawdę sumiennie, dlatego też cieszymy się dobrą opinią wśród studentów, którzy odbyli już u nas praktyki. Zerknij na naszą wizytówkę w Google (choć to bardzo świeża sprawa), albo na opinie poniżej i sam się przekonaj!
Niezależnie, czy musisz zrealizować praktyki obowiązkowe, czy chcesz poszerzyć swoją wiedzę i popracować z doświadczonymi specjalistami z różnych obszarów psychologii – zapraszamy Cię na 100 godzinne zajęcia wykładowo-warsztatowe, które z całą pewnością poszerzą Twoje kompetencje, a odbycie takich praktyk, śmiało możesz wpisać w swoje CV!
Jeśli chcesz poznać nasz program i najświeższy harmonogram to zerknij na naszą ofertę praktyk!
0 komentarzy