O mnie
Pół roku po studiach otworzyłam swój pierwszy gabinet psychologiczny, nie owijając w bawełnę był to kompletny niewypał. Dwóch klientów, stracone kilka tysięcy na wynajem lokalu i fala rozczarowania. Później przyszedł czas na samodzielny gabinet we Wrocławiu i wtedy wskoczyłam na właściwe tory. Do tej pory przyjęłam kilkaset klientów, przeprowadziłam dziesiątki procesów terapeutycznych i całą masę procesów diagnostycznych. Przed 30-stką otworzyłam swoje pierwsze Centrum Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu, chwilę po 30 urodzinach otworzyłam kolejne w Świdnicy. W tej chwili współpracuję z kilkudziesięcioma specjalistami, prowadzę szkolenia z zakresu diagnozy psychologicznej i psychoterapii poznawczo-behawioralnej, prowadzę praktyki studenckie i co chwilę mam kolejne pomysły na to co dalej.
A wszystko zaczęło się w wakacje między 5 a 6 klasą podstawówki, kiedy przeczytałam książkę „Cichy pokój”, wtedy postanowiłam, że zostanę psychologiem. Później zdałam sobie sprawę, że chce być psychoterapeutką, a jeszcze później, że chce pracować ze studentami. Jednak nie zawsze było tak miło. Po trzecim roku nienawidziłam psychologii, a jeszcze bardziej studiów, które wtedy zupełnie nie były takie, jak się spodziewałam. Wysłałam swoje CV do pracy w Norwegii przy zbiorach runa leśnego. Na szczęście mnie tam nie chcieli i kontynuowałam studia. Wtedy pojawił się przedmiot – Psychopatologia i ponownie zakochałam się w psychologii – wpadłam po uszy. Ta miłość ze wzlotami i upadkami trwa do dziś, ciągle się rozwija i jak to bywa w dojrzałej relacji – umacnia się z kolejnymi, czasem zupełnie nowymi etapami.
Po co Ci ja i Psychostart?
Kiedyś tak samo jak Ty byłam na początku swojej drogi i to co mnie najbardziej frustrowało i to czego najbardziej się obawiałam to niepewność i brak poczucia, że wiem wystarczająco dużo. Mocno mnie to blokowało w podjęciu kolejnych kroków w zawodzie. A kiedy już zaczęłam pracę w gabinecie, spędzałam długie godziny na poszukiwaniu odpowiedzi – co zrobić z klientem? I to pytanie jest jednym z głównych, na które chce Ci podrzucić odpowiedź. Dlatego też na Psychostarcie powstała kategoria – techniki pracy z klientem. Znajdziesz tam gotowe techniki z obszernym opisem i instrukcją – jak z nich korzystać. Poza tym na blogu piszę artykuły w odpowiedzi na moje wątpliwości sprzed lat, ale też w odpowiedzi na pytania studentów. Po kilku latach w zawodzie, uważam, że redukowanie obaw wśród studentów psychologii i młodych psychologów jest poniekąd naszym obowiązkiem. A z całą pewnością dostarczacie rzetelnej wiedzy, w przejrzysty ale merytoryczny sposób powinno być celem nadrzędnym. W mojej relacji z psychologią wspieranie studentów i młodych psychologów jest kolejnym etapem. Dostarczanie odpowiedzi i podrzucanie sprawdzonej wiedzy sprawia, że psychologia jest dla mnie ciągle ciekawa i chce jej coraz więcej. Także rozsiądź się wygodnie i korzystaj ze wszystkiego co dla Ciebie przygotowałam.
Rozwijaj się w zawodzie psychologa z pomocą zasobów Psychostartu!
Poczytaj bloga, znajdziesz tam artykuły o doświadczeniach z zawodu. Pobierz bezpłatne techniki pracy z klientem. Możesz również wziąć udział w moich szkoleniach, kursach i praktykach
Gdzie prowadziłam zajęcia w ramach występów gościnnych, jak i współpracy, która trwała kilka lat?
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wyższa Szkoła Bankowa
Uniwersytet SWPS
Z kim pracowałam w ramach szkoleń?
Uniwersytet SWPS
Forum Media Polska
Psychologia w Praktyce
Rozwijaj się w zawodzie psychologa z pomocą zasobów Psychostartu!
Poczytaj bloga, znajdziesz tam artykuły o doświadczeniach z zawodu. Pobierz bezpłatne techniki pracy z klientem. Możesz również wziąć udział w moich szkoleniach, kursach i praktykach